Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Vasiyetname ve Türleri
Şubat 25, 2022
Çekişmeli boşanma avukatı
Çekişmeli Boşanma Avukatı
Mart 16, 2022
Tümünü Oku

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma avukatı

Anlaşmalı boşanma avukatı

Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar, mali durum ve boşanma kararı konusunda anlaşmışlardır. Eşlerin karşılıklı olarak anlaşmalı durumunda açılan boşanma davalarına anlaşmalı boşanma davaları denmektedir. Anlaşmalı boşanma davası açılması için evlilik birliği en az bir yıl sürmüş ve tarafların her ikisi de boşanmayı kabul etmiş olmalıdır. Anlaşmalı boşanma avukatı tarafından boşanma protokolü hazırlanmalı ve dava açılmalıdır. Evlilikte her iki taraf hâkim karşısında bizzat boşanma beyanını kabul eder. Anlaşmalı boşanma davalarında tek celsede karara hükmedilir. Bununla birlikte hâkim tarafları bizzat dinledikten sonra her iki tarafın ve çocuklar varsa onların da menfaati göz önünde tutularak anlaşmada gerekli gördüğü bazı değişiklikler yapabilir. Bu değişiklikler taraflarca da kabul edilirse boşanma gerçekleştirilir.

Boşanmak duygusal olarak tüketen bir deneyim olabilir. Bu nedenle bir anlaşmalı boşanma avukatı ile bu işlemleri yürütmek sürecin kolay geçmesini sağlar. Boşanmanın yasal süreci üzerinde çalışmak bazen karmaşık olabilir. Önemli evrak işleri, bekleme süresi ve form doldurma süreçleri zordur. Tüm bu aşamalarda anlaşmalı boşanmalara müdahil olması için bir avukatla çalışmak doğru bir adımdır.

İnsanların boşanma avukatı tutmayı seçmesinin birkaç nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi ise boşanma avukatları dava sunma, büyük resmi görme ve müvekkilleri için en iyi anlaşmayı bulma konusunda eğitim almış uzmanlardır. Ayrıca kişilere daha önce fark etmedikleri başka seçenekler de sunabilir. Tarafsız bir üçüncü kişi olarak hareket ederek müvekkillerinin mümkün olan en iyi çözüme kavuşmasına yardımcı olur.

Taraflarca hazırlanacak olan boşanma sözleşmesi oldukça önemlidir. Hukuki açıdan bağlayıcıdır. Bu nedenle avukat vasıtasıyla hazırlanması daha doğru olacaktır. Bu sözleşme her iki taraf ile beraber imzalanır. Taraflardan biri dava dilekçesine boşanma sözleşmesini ekleyerek davayı açar. Diğer taraf ise davacı olarak kabul edilmektedir. Anlaşmalı boşanma, hukuki süreç doğru bir şekilde yürütülürse tek celsede tamamlanır. Bu da bir-üç ay arasında değişen bir süredir. Boşanma davası eşlerden birinin ikametinin olduğu yerde, Aile Mahkemesi tarafından yürütülmektedir.

Boşanma davaları en stresli deneyimlerden biri olabilmektedir. Bu nedenle bir avukat ile çalışırken, güvenli ve rahat hissettiğiniz, size saygılı, düşünceli ve sabırla davranan bir avukat olmasına dikkat edilmelidir.

Diğer birçok hizmette olduğu gibi, en iyi boşanma avukatı bulmak, arkadaşlarınızdan veya ailenizden aldığınız tavsiyeler ile başlayabilir. Bununla birlikte yaşadığınız şehir için, örneğin anlaşmalı boşanma avukatı İzmir araştırması yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerde davanız ile ilgili konuda uzmanlaşmış bir avukat bulmak önemlidir. Bu konularda görev almış bir avukatın deneyimli olması davanızın olumlu bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur. Ayrıca anlaşmalı boşanma davalarının çekişmeli boşanmaya dönme durumu da olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka bir avukat ile bu sürece hazırlanmak gerekir. Böylece herhangi bir olası hak kaybı yaşanmasının önüne geçilmektedir.

Boşanma sürecinde alanında uzman İzmir boşanma avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın
close slider

0532 517 33 95
Harita