Miras Hukuku

1Veraset İlamı
2Mirasın Açılması ve Paylaşımı
3Vasiyetname
4Mirasçılardan Mal Kaçırma Yoluyla Muvazaalı İşlemlerin İptali
5Tasarrufun İptali ve Tapu Tescil
6İntikal
7Miras Hisselerinin Haczi
8Bağışlama
9Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmeleri

İzmir Miras Avukatı

İzmir Miras avukatı; miras hukuku süreçlerinde müvekkili için işlemler yapar ve gerekli prosedürleri yerine getirir. Miras hukuku alanındaki tüm aşamaların başarılı şekilde yürütülmesi ve vekilin lehine sonuçlanması adına sorumluluk alan avukat, işlemleri hızlandırmak ve olumlu sonuçlandırmak adına hizmet yürütür.

Miras davalarında, işlemleri doğru ve eksiksiz yönetmek önem arz eder. Bu nedenle alanda gerekli donanıma sahip olan bir avukatla çalışmak, seri ve etkili bir dava süreci geçmesi adına oldukça mühimdir.

Miras hukuku alanında yeterli bilgisi olmayan kişilerle çalışmak; miras alanı gibi uzmanlık gerektiren bir alanda dava sürecinin uzamasına, bu uzamaya bağlı olarak emek ve para israfına sebep olabilir. En baştan bu alanda profesyonel bir avukatla çalışmak; miras davasının müvekkil lehine neticelenmesi için faydalı olacaktır.

Dava süreçlerini özenle inceleyen ve miras hukuku bünyesinde profesyonel bir İzmir miras avukatı; sonuçlanacak davanın müvekkilin lehine olmasını amaçlar ve sonuçların temyiz aşamasında da olumlu neticelendirilmesi için çalışır. Daha sonraki süreçlerde vekil açısından mağduriyet oluşmasının önüne geçmek ve süreci en doğru şekilde yürütmek; alanında tecrübe sahibi ve başarılı bir avukatın hedefleri arasındadır. Miras hukuku alanında çalışan bir avukatın işlemleri arasında; verasetin alınması süreçleri ve vasiyetname düzenleme, iptal etme gibi prosedürler yer alır.

Genelde velayet için yoğun olarak başvurulan miras hukuku alanında uzman bir avukat; miras davalarında da hukuki süreçlerin başlatılarak takibinin yapılması noktasında hizmet sunar. Uzun süreli olabilen ve özenli çalışma isteyen miras davalarında başarılı bir avukatla çalışmak önemlidir. Zira alanında yetkin bir avukatın varlığı; dava sürecinin kısa tutulması ve müvekkil lehine başarılı sonuç elde edilmesi açısından değerlidir.

Miras hukuku alanında hizmet veren İzmir Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu avukatının görevleri arasında vasiyetname ve veraset işlemlerinin yanı sıra; miras davası, mirasın reddine ilişkin davalar ve mirasçı atama sözleşmesi hazırlamak gibi işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin hepsi dava sürecinde özenli yürütülmesi gereken adımlar olduğu için; alanında etkin ve sorumluluk sahibi bir avukat dava sürecinin olumlu sonuçlanması açısından fayda sunacaktır.

En İyi Miras Hukuku Avukatı

İzmir miras avukatı görevleri arasında yer alan bir başka husus da; gerektiğinde izale-i şuyu’ya gidilmesi sürecinde yardımcı olmasıdır. Bir kişinin vefatının ardından yasal olarak malları mirasçılara paylaştırılır. Paylaşım süreci duruma göre farklılık arz edebilir.

Bu süreçlerden birisi mirasın vasiyetnameye gören uygulanmasıdır. Diğer yanda taraflar arasında anlaşma uygulanarak da sonuca varılabilir. Mal paylaşımı konusunda anlaşmaya varılamadığı durumlarda; izale-i şuyu’ya başvurulur. Miras paylaşımı hususunda hak kaybı oluşmaması için alanında tecrübeli ve işlemleri uzmanlıkla yönetebilecek bir avukata başvurmakta fayda vardır.

Miras paylaşımı yapılırken öncelikle vasiyetname esas alınır. Yasal şekilde hazırlanmış olan bir vasiyetname varsa; miras konusu ona göre değerlendirilir. Herhangi bir vasiyetnamenin bulunmadığı durumda eşin hayatta olma durumuna göre mal paylaşımı yapılır. Bunun dışında vasiyetname bulunsa dahi çeşitli durumlarda vasiyetnameye itiraz hakkı da bulunmaktadır. Miras avukatı vekaleti ile bu konu hakkında dava açılabilir. Miras avukatı İzmir bölgesinde ve sayılan tüm süreçlerde prensipli şekilde çalışan; miras hukuku konusunda hizmet veren yetkin bir kişi olarak süreçleri başarılı şekilde yönetmekteyiz.

Bize Ulaşın
close slider

0532 517 33 95
Harita